sobota, 15 czerwca, 2024
Strona główna Przesłanie Komitetu Wyborczego

Przesłanie Komitetu Wyborczego

Szanowni Państwo, Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Białegostoku!

„Sitwa” według Słownika Języka Polskiego (praca zbiorowa pod red. M. Szymczaka, Wydawnictwo PWN, Warszawa 1989, tom III R-Ż, s. 221) to: „klika, grupa osób wzajemnie się popierających, dążących do wyciągania korzyści dla siebie ze spraw publicznych”.

Czy można znaleźć lepszy opis sytuacji panującej, w naszej ocenie, od wielu długich kadencji w miejskim samorządzie? Prosimy o chwilę refleksji i próbę odpowiedzi sobie na kilka narzucających się pytań:

  • Czy na pewno radni i prezydent Białegostoku, który już 18 lat zarządza miastem decydując o najważniejszych dla nas sprawach, służą mieszkańcom i rodzimym przedsiębiorcom, a nie wąskim grupom i wybranym potężnym firmom?
  • Czy wszyscy jesteśmy przekonani, że centrum kierowania miastem znajduje się przy ulicy Słonimskiej, czy raczej można odnieść wrażenie, że gdzieś w partyjnych gabinetach w zupełnie innym miejscu?
  • Czy uważamy, że jesteśmy dobrze i na bieżąco poinformowani o naszych sprawach, prawdziwym obrazie miasta, a przede wszystkim długofalowych planach i zamierzeniach władz, które bezpośrednio przełożą się na standard i koszty życia w Białymstoku?
  • Czy wreszcie nie czujemy się po prostu codziennie okradani, a przy okazji każdych wyborów bezczelnie i zuchwale oszukiwani kolejnymi obietnicami wyborczymi, których większość nie znajduje później pokrycia, a ich temat najczęściej nie wraca do debaty publicznej?

Powołaliśmy do życia Komitet Wyborczy Wyborców „Spoza Sitwy” aby głośno i wyraźnie mówić o fundamentalnych dla nas wszystkich sprawach, aby stanąć po stronie oraz być głosem mieszkańców i białostockich przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych i często najbardziej uciskanych. Jesteśmy bezpartyjni i niezależni od jakichkolwiek decyzji płynących z politycznych gabinetów.

W trakcie kampanii wyborczej zaprezentujemy Państwu dobrze udokumentowane fakty o tym jak naprawdę wygląda obraz miasta, jego problemy i zadłużenie, a także jak wyglądały rządy szczęśliwie kończących kadencję Rady Miasta i Prezydenta Białegostoku. Chcemy zdobyć Państwa zaufanie i poparcie, aby natychmiast po wyborach 7 kwietnia móc przystąpić do realizacji naszego programu, zbudowanego na następujących fundamentach:

  1. Restrukturyzacja zadłużenia miasta, zmierzająca do szybszej, tańszej i mniej bolesnej dla mieszkańców i przedsiębiorców spłaty zadłużenia.
  2. Racjonalizacja wydatków związanych z funkcjonowaniem miasta.
  3. Odblokowanie i sprzyjanie polskiej przedsiębiorczości na terenie miasta, między innymi poprzez wdrożenie naszych pomysłów na zagospodarowanie bazaru Kawaleryjska i terenu niedoszłego lotniska Krywlany.
  4. Zmniejszenie kosztów budowy, a więc i zakupu mieszkań poprzez zastosowanie sprawdzonych i skutecznych rozwiązań, znanych i stosowanych w innych samorządach.
  5. Zatrzymanie emigracji zarobkowej młodych białostoczan, powodującej zmniejszanie się liczby mieszkańców miasta.

To tylko zarys…  precyzyjnie sformułowane, policzone i udokumentowane punkty programu będziemy Państwu prezentowali w toku kampanii wyborczej. Nie wahamy się stanąć do tej nierównej walki! Szczerze wierzymy w sukces, choć przez wielu już z góry jesteśmy skazani na porażkę. Wiemy, że są nas tysiące zatroskanych o teraźniejszość i przyszłość Białegostoku. Prosimy Was o wsparcie kampanii wyborczej, pomoc w propagowaniu naszej idei i programu oraz o głos w wyborach 7 kwietnia. Do boju!